
LENTE in CATALONIË
4 DAAGSE REIS - ALLEEN OF IN KLEINE GROEP - PERIODE NAAR KEUZE - VOORJAAR




Beleef de kleurrijke lente in Catalonië - Noord-Spanje
GENIETEN VAN ZOWEL DE KLEINE ZOMERSOORTEN ALS VAN MACHTIGE ROOFVOGELS
In Catalonië, Noord Spanje onploft het in de lente zowat van alle mogelijk vogelsoorten. Als natuurfotograaf zijn daar heel wat soorten bij die zeker op uw verlanglijstje staan.
In deze 4 daagse trip kan u zowel die mooie kleine soorten als de grote zeldzame soorten fotograferen.
Van Rode Rotslijster tot Provençaalse Grasmus, van Kleine Trap tot Bijeneter of Hop. Telkens vanuit hutten die perfect geplaatst zijn, soms ook bij drinkplaatsen.
Maar tegelijk zal u proberen om zowat de meest indrukwekkende roofvogels van Europa te kunnen fotograferen. De super zeldzame Lammergier voor uw fotohut zien landen is ronduit fantastisch. Daarbij dan nog eens tientallen Vale Gieren, Monniksgieren en Aasgieren die onderling bekvechten. Daartussen Rode en Zwarte Wouwen die komen langsvliegen...Kortom de ultieme roofvogel-sensatie. Vliegbeelden en de vogels rustig zittend, u kan het allemaal prima bekijken en fotograferen.
Wij bieden deze reis aan in een vaste formule van 4 fotodagen, waarbij u elke dag verschillende soorten zal proberen, vaak zelfs verschillende hutten in 1 dag. De keuze daarvan kan afhangen van het weer of de op dat moment aanwezige soorten.
Op die manier hebt u de grootste keuze en maakt u het meeste kans op de beste beelden.
De omgeving
We bevinden ons in Noord-Spanje, in de regio Catalonië, iets boven Barcelona. Uitgestrekte landbouwgronden wisselen af met olijfbomen in een licht glooiend landschap. Maar in de verte lonken de Spaanse Pyreneeën, uitermate geschikt terrein dus voor roofvogels en net daar de natuurlijke habitat voor gieren.
De mooie kleine soorten
Aangezien het landschap een mix is van akkerland met bomen, stenen en struiken vinden erg veel vogels hier hun nestplekken. Het assortiment aan soorten is enorm en voor de mooiste en zeldzaamste zijn er fotohutten. Tijdens uw verblijf hebben wij de mooiste geselecteerd. Verderop leest u wat in het programma is voorzien.






De roofvogels
Sinds vele jaren hebben hier verschillende kolonies Vale Gieren hun plaats gekozen. Zij landen vaak in grote aantallen voor de hutten en dat alleen al is met hun spanwijdte van ongeveer 3m een hele beleving. Soms komen ze tot op enkele meters van de hut en ze zo dichtbij kunnen observeren is echt uniek. Met wat geluk zit er ook een Monniksgier en Aasgier bij.
Maar vooral ook de super zeldzame Lammergier kiest deze plek uit om te jagen. Deze vogel heeft het erg moeilijk in Europa en overleeft enkel door intensieve beschermingsmaatregelen. Gelukkig hebben die op deze plek effect en kan men hem dus regelmatig voor de fotohut zien. Uiteraard is dat geen garantie, het blijft een zeer schuwe en zeldzame verschijning maar met wat geluk lukt het vaak wel.
Dit moet ongeveer de mooiste roofvogel van onze planeet zijn. Hem de eerste keer zien is werkelijk een belevenis. Meestal komt hij als alle andere gieren de plek verlaten hebben. Zijn silhouet, vlucht en kleur zijn onmiskenbaar. En als je hem dan kan bekijken door camera of verrekijker is het simpelweg WAUW! Wat een tekening en kop heeft hij, alsof getekend door een artiest.
Echt prachtig...en dan is het afdrukken geblazen voor uw mooiste shot!










Fotohutten
De fotohutten zijn uiteraard allemaal prima geplaatst en degelijk gebouwd, verschillend in afmeting van 1 tot 2 personen, in de meeste is er plaats voor u en uw statief, andere zijn wat ruimer. Reden hiervoor is effectiviteit en verplaastbaarheid. Overal wordt van achter spiegelglas gewerkt en u zit uiteraard comfortabel. U kan er vanaf statief werken. De gids brengt u er steeds heen, u krijgt de nodige richtlijnen en er wordt afgesproken wanneer u wordt opgehaald. Uiteraard wordt er op u gerekend om strikt de regels van de gids te volgen. Naargelang de periode en de bezetting kan u collega fotografen in de hut verwachten.






De logies
U kan verblijven in een modern en goed uitgerust 3*** hotel met gratis WiFi, Air conditioning, haardroger, TV set.
Dit arrangement is in half pension. Ontbijt en koffie is in het hotel steeds verkrijgbaar.
Voor een lunch of extra maaltijd is er een grote supermarkt tegenover het hotel. Voor uw avondeten wordt u verwacht in het restaurant naast het hotel.
U bevindt zich in alle richtingen op ongeveer 30-45min van de hutten.
De gids zal u steeds komen ophalen. Het hotel ligt in een klein stadje dus u kan snel een winkel, apotheek, restaurant of supermarkt vinden.





Planning en duur van de reis.
Zoals eerder gezegd is deze reis een vast pakket van 4 dagen - 4 nachten
Aankomst de dag voor uw eerste geplande fotodag
Dag 1
Ochtend: Rode Rotslijster, Roodborsttapuit en andere
Namiddag: Soorten bij de drinkhut: Provençaalse grasmus, groene specht, Klapekster, ....
Dag 2
Hele dag: Gierenhut voor Lammergier, Vale Gier, Aasgier.
Dag 3
Ochtend: Blonde Tapuit of Bijeneter
Namiddag: Hop of Kleine Trap
Dag 4
Ochtend: Kruisbek, Citroensijs, Zwarte Specht
Namiddag: Boshut voor allerlei vogels en Sperwer
Tijdens het van en naar de hutten rijden kan u in het veld ook vanalles ontdekken en soms ook fotograferen. De gids kijkt mee en stopt wanneer u wenst.
Het unieke aan dit exclusief Wildpixconcept is dat u op elke dag een aantal hutten kan doen, en dat zonder extra kost! .
Allemaal meer kansen op topfoto's! Dat aanbod vindt u werkelijk nergens anders.
Vertrek kan op het einde van dag 4, dan is er geen supplement. Vertrek de dag erna kan ook, mits extra hotel nacht. Steeds op voorhand te boeken!
























PRAKTISCHE REISINFO
BESTE PERIODE
APRIL - MEI - JUNI
REISBEGELEIDING
U reist individueel of in kleine groep van max 4 personen. Ter plaatse wordt u perfect opgevangen en begeleid door onze collega ter plaatse.
VLUCHTEN EN TRANSPORT
De beste verbinding is vliegen op Barcelona. Van daaruit neemt u best een huurauto en op ongeveer een uurtje bent u ter plaatse. Uiteraard krijgt u van ons alle nodige weginformatie. De gids zal u opwachten ter plaatse.
ACCOMODATIE
U kan verblijven in een modern en goed uitgerust 3*** hotel met gratis WiFi, Air conditioning, haardroger, TV set.
Dit arrangement is inclusief ontbijt. Ontbijt en koffie is in het hotel steeds verkrijgbaar.
Voor een lunch of extra maaltijd is er een grote supermarkt tegenover het hotel. Voor uw avondeten wordt u verwacht in het restaurant naast het hotel.
U bevindt zich in alle richtingen op ongeveer 15 tot 45min van de hutten. De gids zal u steeds komen ophalen.
AANTAL PERSONEN
1 tot 4 fotografen
PRIJS
Prijs per persoon 4 dagen – 4 nachten: € 1300 !! excl. Vluchten !!
(op basis van dubbele kamer)
INDIEN U EEN DAG LATER WENST TE VERTREKKEN: Extra hotelnacht incl ontbijt + €75
Inclusief:
-
logies 3*** hotel incl. ontbijt
-
alle autovervoer ter plaatse
-
alle fotohutten
-
reisbegeleiding door professionele fotograaf
Exclusief:
-
uw vluchten
-
uw huurwagen
-
eigen andere uitgaven ter plaatse
-
uw extra maaltijden (lunch en diner) of dranken ter plaatse
-
uw eigen reis- en/of annuleringsverzekeringen.
!! GOED OM WETEN !!
BETALINGEN
Na reservering ontvangt u een betalingsverzoek en betaalt u het volledige bedrag op voorhand per overschrijving.
Zo is alles geregeld en is uw reis gereserveerd. Daar ontvangt u een factuur van.
Wat als ik mijn reis moet annuleren?
Bij annulatie dient u ons altijd zo snel mogelijk op de hoogte te brengen. Aangezien wij bij onze partners eveneens annuleringskosten moeten betalen, is er ook bij ons in sommige gevallen een annulatievergoeding te betalen.
Hieronder, in de algemene voorwaarden en in de reisinformatie die u toegestuurd krijgt, staat dit telkens in detail uitgelegd.
U kan altijd uw annulatieverzekering hiervoor aanspreken.
Termijnen voor annuleringskosten:
5 TOT 3 MAANDEN VOOR VERTREK. 25% VAN DE TOTALE REISSOM
3 TOT 2 MAANDEN VOOR VERTREK. 50% VAN DE TOTALE REISSOM
2 TOT 1 MAAND VOOR VERTREK 80% VAN DE TOTALE REISSOM
1 MAAND TOT 1 DAG VOOR VERTREK. 100% VAN DE TOTALE REISSOM